Menu

DNNArticle Detail View

مدیریت بحران فرصتی برای تمرین مدیریت واحد
اخبار روز, اخبار برتر, آموزش شهروندی, گزارش 1397/2/19 print

image

مخاطرات منطقه 15 تهران و فعالیت ستاد مدیریت بحران در این محدوده وسیع شرق تهران در دیدار شهردار منطقه و هیات همراه با رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، دکتر احمد صادقی در این نشست شناخت مخاطرات در وهله نخست و سپس تهیه نقشه راه برای کاهش خطرپذیری و ارتقای توان آمادگی را از جمله راهبردهای اصلی ستادهای 22 گانه مدیریت بحران مناطق دانست و گفت : ستاد مدیریت بحران هر منطقه به ریاست شهردار منطقه و مسئولان نهادهای فعال در سطح منطقه محل و ساختار مناسبی است برای توسعه همکاری های میان بخشی و هم افزایی تشکیلات مدیریت شهری و خدمات اضطراری که باید بر پایی جلسات دوره ای آن جدی گرفته شود و فعالیت آن در مسیر شناسایی مخاطرات و برنامه ریزی برای اجرای طرح های پیشگیرانه و افزایش آمادگی هدایت شود. در این صورت می توان از کثرت حوادث خرد کاست و میزان آسیب پذیری در حوادث و سوانح کلان را کاهش داد.

وی گفت: مدیریت یکپارچه و واحد شهری که تحقق آن آرزوی دیرینه شهرداری به شمار می آید در قالب ستاد مدیریت بحران تحقق یافته و فرصت مطلوبی برای مناطق در حوزه تاب آوری شهری است.

جانشین شهردار در شورای هماهنگی مدیریت بحران تاکید کرد که شهردار منطقه با حکم رئیس ستاد مدیریت بحران منطقه باید با اقتدار تمام پیگیر مطالبات این حوزه از سازمان ها و نهادهای سطح منطقه باشد و برنامه هایی چون آموزش عمومی، مانور و دفع خطراز شریان های عمومی باید به صورت مستمر پیگیری شود.

وی ضمن تشریح تاریخچه شکل گیری ساختار مدیریت بحران در تهران گفت: کاهش ریسک و افزایش تاب آوری امری تدریجی و زمان بر است و باید با رویکرد جامعه محور و جلب مشارکت شهروندان دنبال شود.

وی تاکید کرد: هر منطقه با شبیه سازی مدل مخاطرات خود می تواند به برآوردی از میزان آمادگی خود دست یابد.

وی در خصوص وضعیت موجود پدافند غیر عامل گفت: پدافند غیر عامل در حال حاضر فاقد طرح جامع است و از این رو تعیین حدود و اختیارات هر سازمان و ابلاغ آن کاری دشوار است که با پیگیری های بعمل آمده از سازمان پدافند غیر عامل کشور، طرح جامع آن ظرف یک سال آینده تهیه می شود.

مهندس وحید رضا محمدی شهردار و رئیس ستاد مدیریت بحران منطقه 15 نیز در سخنانی گستردگی بافت فرسوده را عمده مخاطرات و چالش این منطقه عنوان کرد و گفت : به همین دلیل اجرای طرح های نوسازی در این منطقه ضروری سات و باید به صورت ویژه طراحی شود. 

به گفته وی 11 درصد حجم ترافیک ورودی به شهر تهران از منطقه شرق به ویژه محور خاوران است و این دومین چالش منطقه است. 

وی همچنین ظرفیت حریم منطقه 15 را فرصتی برای اجرای طرح اسکان اضطراری تهران خواند. 

در جریان این بازدید حاضران همچنین از بخش های مختلف مرکز کنترل و فرماندهی مدیریت بحران تهران و سامانه های موجود آن بازدید کردند.به این خبر امتیاز دهید.rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید