Menu

DNNArticle Detail View

تدوین برنامه بر اساس مخاطرات محلات تهران
اخبار روز, اخبار برتر, پیشنهاد سردبیر, گفتگو 1397/2/26 print

image

مخاطرات و آسیب پذیری و مسائل حوزه ایمنی و مدیریت بحران منطقه 11 در جریان بازدید شهردار این منطقه و هیات همراه از مرکز فرماندهی و مدیریت بحران تهران بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، دکتر احمد صادقی در این نشست  با بیان اینکه مدیریت یکپارچه شهری در شورای هماهنگی مدیریت بحران تحقق یافته است گفت: این امر  فرصت مناسبی برای برنامه ریزی کاهش مخاطرات و افزایش میزان آمادگی و اجرای طرح های پیشگیرانه به شمار می آید.

جانشین شهردار در شورای هماهنگی مدیریت بحران و رییس سازمان افزود: طرح های اولویت دار در حوزه مخاطرات و آسیب پذیری منطقه 11 احصاء شده که در اختیار ستاد مدیریت بحران منطقه قرار خواهد گرفت و با برنامه ریزی و سازماندهی باید در جهت افزایش تاب آوری منطقه گام برداشت.

وی افزود: امسال همچنین کارگاه آموزشی و عملیاتی یک روزه مدیریت بحران ویژه مدیران ارشد شهری در منطقه به منظور مرور و بررسی نقشه های کاهش خطرپذیری و تهیه یک سناریو عملیاتی منطقه 11 برگزار خواهد شد.

مهندس نصراله آبادیان شهردار و رئیس ستاد مدیریت بحران منطقه 11 پس از بازدید از بخش های مختلف مرکز فرماندهی و آشنایی با سامانه های موجود، طرح ها و اقدامات انجام شده را با اهمیت و ارزشمند توصیف کرد.

وی افزود: در سال 97 با دو رویداد مهم  از جمله تدوین برنامه سوم توسعه شهرداری و بازنگری طرح تفضیلی شهر تهران روبرو هستیم که چشم انداز 5 سال مدیریت شهری تهران تدوین می شود و برگزاری این جلسات و استفاده از خروجی لایه های اطلاعاتی در طرح تفضیلی،  به تعیین نقشه راه و راهبردهای خاص هر منطقه کمک خواهد کرد.

وی با بیان اینکه برنامه سوم توسعه شهرداری تهران قرار است منطقه ای تدوین شود و هر منطقه باید از طرح ها و برنامه های خود در شورای شهر دفاع کند، گفت: شناسایی مخاطرات و مسائل آسیب پذیری هر منطقه متناسب با شرایط خاص آن و تعیین سناریو مشخص به صورت موضوعی به منظور کاهش مخاطرات و آسیب پذیری مناطق شهر تهران در تدوین برنامه جامع سوم توسعه بسیار راهگشا و حیاتی خواهد بود.

وی با اشاره به موقعیت استراتژیکی، وجود مراکز مهم سیاسی، نظامی و اقتصادی منطقه 11 افزود: آمادگی داریم به عنوان منطقه پایلوت با همکاری سازمان و دستگاه های تخصصی سناریوهای مختلف شرایط اضطراری در منطقه را اجرا نماییم.

وی با بیان اینکه خطوط 2، 3، 4 و 7 مترو از این منطقه عبور می کند افزود: جمعیت شناور این منطقه بیش از 5 برابر جمعیت ثابت است که نیازمند یک سناریو مختص مخاطرات روز و مخاطرات شب بطور جداگانه هستیم تا در زمان وقوع سانحه با همکاری سازمان های تخصصی بتوانیم بهتر عمل کنیم.

آبادیان افزود: بافت کهن و قدیمی و فرسوده منطقه 11 به عنوان سومین بافت فرسوده در تهران به شمار می آید که با توجه به جمعیت شناور بالای این منطقه اجرای برنامه های نوسازی و مقاوم سازی بافت های فرسوده ضروری است.

 به این خبر امتیاز دهید.rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید