Menu

DNNArticle Detail View

اجرای طرح های ایمنی در متروی تهران
اخبار روز, اخبار برتر, پیشنهاد سردبیر, گزارش 1397/3/9 print

image

طرح ها و برنامه هایی متنوع برای افزایش ایمنی هر چه بیشتر شبکه حمل و نقل زیرزمینی و سایر فضاهای زیرسطحی به اجرا در می آید.

به گزارش روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، اعضای کمیته عملیاتی واکنش اضطراری در مترو و فضاهای زیرسطحی مرکب از نمایندگان سازمان های خدمات اضطراری و مدیریت شهری در نخستین جلسه این کمیته ضمن ارائه گزارش عملکرد در خصوص اجرای مصوبه شورای شهر، نیازهای پیش رو برای تحقق هر چه بیشتر ایمنی در این حوزه را بررسی و بر بازنگری و به روزرسانی مصوبه شورا تاکید کردند.

مرتضی اکبرپور معاون امور آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور در سخنانی بر مشخص شدن اولویت طرح ها تاکید کرد و گفت: با توجه به زمانبر بودن طرح ها و نیازهای اعتباری، بهتر است که اولویت ها مشخص شود؛ همچنین تثبیت مدیران و نمایندگان در کمیته از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

دکتر احمد صادقی جانشین شهردار در شورای هماهنگی مدیریت بحران نیز ضمن تشریح مصوبه شورای شهر در سال 95 با عنوان: «راهبردهای برنامه عملیاتی مدیریت بحران و برنامه واکنش اضطراری در مترو و فضاهای زیرسطحی، شامل ایستگاه ها، تونل ها، سکوها و پارکینگ های تجاری در برابر حوادث طبیعی و انسان ساز» گفت: این مصوبه وظایفی را برای بخش های مختلف داخل مجموعه شهرداری و نیز 13 سازمان و نهاد خارج از شهرداری از جمله اورژانس، هلال احمر و سازمان های متولی شریان های حیاتی مشخص کرده است که با رویکرد مدیریت بحران و پدافند غیرعامل باعث افزایش ایمنی هر چه بیشتر شهر می شود.

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: دستگاه های عضو این کمیته برای اجرای طرح های باقی مانده، بودجه مورد نیاز خود را برآورد و پیگیری کنند تا طرح های ایمنی اجرایی شود.

همچنین تغییرات پیشنهادی می تواند در فرآیند قانونگذاری شورا مورد بازنگری و اصلاح قرارگیرد.

اعضای این کمیته پس از بحث و بررسی مصوب کردند ظرف یک ماه آینده پیشنهادات خود را به دبیرخانه کمیته ارائه کنند.

معاون آمادگی، عملیات و پدافند غیرعامل سازمان نیز تاکید کرد که براساس تصریح قانون، تمامی سازمان ها و نهادها باید از واحد مدیریت بحران برخوردار باشند و برنامه های ایمنی خود را از این طریق دنبال نمایند.

 به این خبر امتیاز دهید.rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید