Menu

DNNArticle Detail View

سرخه حصار، فضایی مناسب برای مدیریت بحران
اخبار شورا, اخبار روز, اخبار برتر 1397/3/20 print

image

شهردار منطقه 13 در جریان بازدید از مرکز مدیریت بحران تهران گفت: با توجه به وسعت و جمعیت پایتخت، هر منطقه از تهران نیازمند برخورداری از مجموعه ای مجهز همچون مرکز مدیریت بحران است.

به گزارش روابط عمومی سازمان پیشگیری ومدیریت بحران شهر تهران، مرتضی رحمان زاده ضمن استقبال از حضور شهرداران مناطق در برنامه اختصاصی آشنایی با وظایف و نقش ستادهای مدیریت بحران مناطق گفت: زلزله 2/5 ریشتری سال گذشته تهران درس های ارزشمندی برای مدیران داشت که باید تجربه های این حادثه جمع آوری و بر اساس آن برای آینده برنامه ریزی نمود.

وی افزود: حضور گسترده مردم در معابر منجر به ترافیک شده بود و بسیاری از مدیران و دست اندرکاران مدیریت شهری به علت فاصله زیاد منازل تا محل خدمت شان با تاخیر در موقعیت های خود قرار گرفتند. از همین رو باید منازل مدیران، نیروهای کلیدی و کارشناسان حوزه مدیریت بحران در نزدیکی مرکز مدیریت بحران و به صورت ایمنی تامین شود تا علاوه بر حضور سریع در محل خدمت از بابت امنیت اعضای خانواده شان نگرانی نداشته باشند.

وی گفت: آموزش مفاهیم مدیریت بحران برای مدیران شهری، برخورداری از بانک اطلاعات برای هر منطقه ، اجرای مستمر مانورهای آمادگی و تامین اعتبار برای تغییر بافت فرسوده از دیگر اولویت های این حوزه است.

دکتر احمد صادقی رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران نیز ضمن تشریح اهمیت و موقعیت ستادهای مدیریت بحران مناطق و مخاطرات محتمل شهر تهران گفت: بر اساس مطالعات بین المللی، تهران در زمره پنج کلان شهر جهان با مخاطره بالای زلزله به شمار می آید و باید این هشدار و مخاطره در برنامه ریزی های مدیریت شهری مدنظر قرار گیرد.

وی گفت: اقدامات انجام شده ، تا کنون مناسب بوده اما هنوز کافی نیست و راهی دراز برای تحقق شهری ایمن در برابر حوادث و سوانح پیش رو داریم.

وی گفت: گام نخست برای مدیران شهری اعم از شهرداران مناطق و نواحی شناخت مخاطرات و سپس برنامه ریزی برای کاهش تدریجی آن است. بنابراین باید با مفاهیم کلیدی و الزامات سامانه فرماندهی حادثه آشنا شوند. در همین زمینه سازمان آمادگی دارد دوره های ویژه آموزش را برای مدیران شهری در هر منطقه برگزار نماید.

وی تاکید کرد که شهرداران بعنوان روسای ستادهای مدیریت بحران مناطق برنامه های متنوع این حوزه به ویژه مانورهای محلی، تقویت پایگاه های مدیریت بحران، ایجاد گروه های داوطلب واکنش اضطراری محله (دوام) و آموزش های مردمی را جدی بگیرند.

شهردار منطقه 13 همچنین در این برنامه تاکید کرد که پارک جنگلی سرخه حصار واقع در این منطقه از ظرفیت مناسبی برای ایجاد زیرساخت های اسکان اضطراری ، آموزش های مردمی و برگزاری مانورهای آمادگی برخوردار است و شهرداری منطقه 13 از اجرای برنامه های مدیریت بحران در این مجموعه استقبال می کند.به این خبر امتیاز دهید.rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید