Menu

DNNArticle Detail View

لزوم تقویت ستادهای مدیریت بحران مناطق
اخبار شورا, اخبار روز, اخبار برتر 1397/4/17 print

image

ستاد مدیریت بحران منطقه شش براساس ارزیابی های بعمل آمده برگرفته از شاخص های مختلف در طول سال های اخیر، رتبه نخست را در میان ستادهای مدیریت بحران مناطق 22 گانه کسب کرده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، این خبر در جریان بازدید شهردار منطقه شش و جمعی از مدیران این منطقه از سوی رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران منطقه اعلام و از مدیر ستاد بحران این منطقه به پس سال ها فعالیت مستمر و موثر در اجرای برنامه ها و طرح های مدیریت بحران در سطح منطقه تجلیل بعمل آمد.

دکتر احمد صادقی در همین خصوص به اهمیت ثبات مدیریت در برخی بخش های اجرایی و تخصصی از جمله مدیریت بحران اشاره کرد و گفت: تجربه های ارزشمند در حوزه مدیریت حوادث و سوانح و امداد و نجات به مثابه سرمایه ملی است که به تدریج کسب شده و حفظ آن ضروری است.

وی همچنین تقویت ساختار ستاد مدیریت بحران در مناطق 22 گانه را ضروری خواند و گفت: پایگاه ویژه مدیریت بحران در هر منطقه مقراستقرار ستاد مدیریت بحران و مرکز فرماندهی مدیریت حوادث منطقه به شمار می آید که در مراحل پیشگیری و کاهش خطرپذیری، آمادگی و مقابله و بازسازی و بازتوانی در برابر حوادث و سوانح کارکردهای متنوعی برای آن ترسیم شده است و در کنار پایگاه های مدیریت بحران نواحی بخشی از مجموعه و حلقه مدیریت بحران پایتخت محسوب می شود و باید در کنار برنامه های آموزشی مخاطرات منطقه شش نیز پس از بازدید از بخش های مختلف مرکز مدیریت بحران و آشنایی با سامانه های این مجموعه، مدیریت بحران را بخش مهم مدیریت شهری خواند و گفت: با توجه به زلزله سال گذشته تهران و شناسایی نیازها و نقاط ضعف باید از فرصت پیش آمده برای تقویت ساختارها، آموزش عمومی و تامین پشتیبانی  های مورد نیاز به خوبی استفاده کرد.

وی گفت: بحران موجود در حوزه آب ناشی از غفلت های گذشته است که امروز هزینه های آن را می پردازیم بنابراین باید نسبت به تمامی مخاطرات شناخت لازم را کسب و پیش از مواجهه با سوانح نسبت به اقدامات پیشگیرانه و افزایش آمادگی اقدام نمود.

وی تاکید کرد که مدیریت بحران باید یکی از دغدغه های اصلی مدیران کشور باشد و ظرفیت های آموزش مردم در مدارس، دانشگاه ها و صدا و سیما در خدمت این حوزه قرار گیرد.به این خبر امتیاز دهید.rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید